superwizja

Superwizja jest formą indywidualnego rozwoju zawodowego psychoterapety, uczenia się i wzbogacania własnego warsztatu pracy w kontakcie z superwizorem. Mając na uwadze przede wszystkim troskę o pacjenta i jego proces zdrowienia, superwizor pomaga w przyglądaniu się procesowi prowadzonej psychoterapii, pogłębianiu rozumienia pacjenta oraz poszukiwaniu rozwiązań napotkanych trudności.

W zależności od potrzeby psychoterapeuty, proces superwizj może skupiać się na różnych celach: doprecyzowaniu diagnozy, tworzeniu skuteczniejszych strategii pracy, polepszeniu relacji z pacjentem, wychodzeniu z impasu, radzeniu sobie z oporem czy zgłębianiu własnych uczuć terapeuty w kontakcie z pacjentem - szczególnie w sytuacjach, gdy te uczucia wpływają na proces terapii.

Superwizja to szczególny proces uczenia się coraz lepszego prowadzenia psychoterapii przez terapeutę pod okiem bardziej doświadczonej osoby. Proces ten wymaga atmosfery akceptacji, bezpiecznych warunków do otwartej rozmowy umożliwiającej uważne pogłębianie rozumienia prowadzonych procesów psychoterapeutycznych.

Superwizje prowadzone są w podejściu integracyjnym. Spotkania są możliwe na żywo lub online.
Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy BLIŻEJ Ciebie

Psycholog Katarzyna Grabiec Psycholog Tomasz Grabiec Psycholog Katarzyna Lewczycka